Tag: беседа

Традиционална бадникова прослава на 6 јануари пред Соборниот храм во Скопје

Традиционалната бадникова прослава годинава 26. пат ќе се одржува на 6 јануари на платото пред Соборниот храм „Свети Климент Охридски“.Како и секоја година, прославата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот