Tag: бесплатни билети

Уште денеска подигнување бесплатни билети за литургијата со папата

Граѓаните кои се заинтересирани за присуство на литургијата со папата, што ќе се одржи на 7 мај на плоштадот „Македонија“ во Скопје, уште денеска...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот