Tag: „бесправно градење“

Зеленски: Русија го отфрлила предлогот за прекин на огнот за време...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски тврди дека Русија го отфрлила предлогот за прекин на огнот за време на велигденските празници. Сепак, додаде тој, се уште...

До ОЈО Скопје поднесен соодветен акт за „бесправно градење“ кај „Мавровка“

Министерството за внатрешни работи информира дека по исрцпување на сите истражни мерки и активности во насока на откривање и документирање на кривично-правниот настан во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот