Tag: бета

Тропската бура Бета се движи кон Тексас и Луизијана

Тропската бура Бета се доближува до бреговите на Тексас и Луизијана и се стравува дека ќе донесе обилни дождови и ќе предизвика поплави и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот