Tag: Бетис

Жоан Плаза нов тренер на Бетис

Шпанскиот кошаркарски стручњак Жоан Плаза е назначен за нов тренер на Бетис.Педесет и шестгодишниот тренер постигна договор со клубот кој настапува во АЦБ лига.Плаза...

Бетис со понуда до Давид Силва

„Фудбалерот на Манчестер сити, Давид Силва може да ја продолжи кариерата во Бетис“, објавија англиските медиуми.Според „Дејли стар“ 34-годишниот фудбалер во лето ќе се...

(ВИДЕО) Реал ја „прескокна“ Барса

Реал Мадрид вечерва, во последниот натпревар од ова коло во Примера лигата славеше со 2:1 против Реал Бетис. Победничкиот гол го даде Сергио Рамос...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот