Tag: Бешикташ

Лига Европа: Јунајтед се провлече

Фудбалерите на Манчестер јунајтед, Ајакс, Лион и Селта се пласираа во полуфиналето на Лига Европа, после драматичните реванш натпревариМанчестер јунајтед, Селта, Ајакс и Лион...

Лига Европа: Познати сите четвртфиналисти

После реванш натпреварите од осмина финалето во Лига Европа познато е кои екипи поминаа во четвртфиналето. Во Нион утре ќе биде познато кој со...

Жешки пресметки во Лига Европа

Англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед ќе ги одмери силите со рускиот Ростов во осминафиналето на Лигата на Европа. Тимот на Жозе Мурињо ќе биде гостин...

Во бобмашките напади во Истанбул – 44 загинати

Бројот на загинати лица во двојниот бомбашки напад во Истанбул порасна на 44, од кои 36 се полицајци, изјави денес турскиот министер за здравство,...

Експлозии во Истанбул, најмалку 13 загинати

Две силни експлозии одекнаа вечерва во близина на „Водафон“ арената, стадионот на фудбалскиот клуб Бешикташ, во Истанбул.Според првите информации, една експлозија се случи во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот