Tag: беќаровски

Беќаровски за дилемата и стравовите на граѓаните за вакцината на...

Овие денови една студија спроведена кај нашиот северен сосед предизвика многу дилеми и стравови кај нашите граѓани кои сублимирано имаат еден заеднички именител: „Дали...

Беќаровски: Да се лежи од 23 март во приватна болница од...

Да се лежи од 23 март во приватна болница од “превентивни причини” е одраз на “христијанска скромност” на нашите владици.Човекот кој јавно ме прекори...

Д-р Беќаровски: Старата добра вакцина е во соседството, јас уште вчера...

Старата добра вакцина пристигна во соседството. Втората кинеска вакцина SINOPHARM, со која започна вакцинацијата во Србија е класична вакцина, направена од умртвен коронавирус, пишува...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот