Tag: Бигорска обител

Честитка од Бигорската обител по повод Денот на независноста

Честитка по повод 8 Септември – Денот на независноста на Републиката до сите граѓани упати братството на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител“, попознат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот