Tag: бикови

Најмалку 4 загинати откако се сруши трибина за време на борба...

Најмалку четири лица, меѓу кои и едно дете, загинаа, а повеќе од 300 се повредени откако се урна трибина за време на борба со...

Уште двајца повредени во трката со бикови во Памплона

Две лица се повредени денеска во трката со бикови што традиционално се одржува во градот Памплона во северна Шпанија. Тие меѓутоа, не биле прободени...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот