Tag: Билбао

„Кралевите“ одат кон нова титула во Примера

Фудбалерите на Реал Мадрид на гости славеа победа против Атлетик Билбао во дерби дуелот од 28.коло на шпанската Примера.На средбата одиграна на „Сан Мамеш“ во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот