Tag: билборд

Билборд со Меланија Трамп е хит во Загреб

Настојувајќи да го популариза учењето на англиски јазик на Американскиот институт во Загреб објави реклама на билборд која стана вистински хит на социјалните мрежи.Во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот