Tag: билтем. прилеп

Акција на МВР и УЈП во полошкиот и пелагонискиот регион

Полицијата и УЈП со нова викенд акција во угостителските објекти. Овој пат во Тетово, Гостивар, Битола, Велес и Прилеп. Приведени вкупно 26 лица, а...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот