Tag: билјана беличанец

Комерморативна седница за Билјана Беличанец

Во Домот на културата во Општина Кисела Вода се одржа комеморација по повод трагичната смрт на поранешната градоначалничка на Општината, Билјана Беличанец.„Со тага и...

Сочувство од Иванов по повод смртта на актерката Билјана Беличанец

Претседателот Ѓорге Иванов упати сочувство до семејството на актерката Билјана Беличанец по повод нејзината трагична смрт.„Со неверување и длабока тага ја примив веста за...

Почина актерката Билјана Беличанец

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода, четириесет и петгодишната Билјана Беличанец, синоќа е пронајдена мртва во стан во Скопје.МВР соопшти дека во саботата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот