Tag: бисер

Марин: Ќе изградиме нова гимназија и центар за возрасни лица

Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром Златко Марин и професорот Стево Пендаровски вчера беа на средби со граѓаните околу трговскиот центар Бисер.Граѓаните уште еднаш...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот