Tag: бискупи

Рим преплавен со плакати против папата

Плакати со обвинувања против папата Фрањо осамнаа во саботата утрото на општинските огласни табли низ Рим во близина на Ватикан.Како и обично кога на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот