Tag: бислимоски

Бислимоски: РКЕ наредната недела ќе ги дефинира блоковите за новиот тарифен...

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) е при крај со анализите и во текот на наредната недела ќе ги дефинира блоковите за...

Бислимоски: Гасното поврзување со Грција ќе ја намали цената на гасот...

Претстои сериозна гасификација на земјава по далеку пониски цени од сегашните.Проценките се дека цената на гасот би се намалила и до 20 отсто со...

Бислимоски: Граѓанските протести се легитимни, но опозициската партија врши притисок врз...

– Го разбирам незадоволството од донесената одлука и сметам дека се легитимни граѓанските протести против поскапувањето на електричната енергија, но опозициската ВМРО-ДПМНЕ со за...

Бислимоски за МИА: Цената на струјата нема да рефлектира покачување на...

– Зголемувањето на цената на струјата нема да влијае врз покачувањето на останатите производи затоа што 90 проценти од индустриските и  комерцијалните потрошувачи купуваат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот