Tag: Бишкек

Турски авион се сруши во населено место

Најмалку 37 лица загинаа денес во пад на транспортен авион на турската компанија во населено подрачје недалеку од главниот град на Киргистан, Бишкек, соопшти...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот