Tag: би би би

Пуџдемонт: Во следните неколку денови ќе прогласиме независност

Во интервју за Би-Би-Си, Карлес Пучдемонт изјави дека Каталонија ќе прогласи независност во следните неколку денови.„Владата ќе дејствува на крајот на оваа недела или на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот