Tag: благодарност

Милиони Американци патуваа за Денот на благодарноста, и покрај предупредувањата

– Милиони Американци, сепак, и годинава отпатуваа кај своите семејства ширум САД, на традиционалните семејни собири по повод Денот на благодарноста, и покрај предупредувањата...

Џо и Џил Бајден за Денот на благодарноста: Годинава многу маси...

Новоизбраниот американски претседател Џозеф Бајден и неговата сопруга Џил, во честитките по повод Денот на благодарноста, укажаа на загубите што ги претрпеа многу граѓани...

Спасовски до Жбогар: Ви благодариме за посветеноста во приближувањето на нашата...

– Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со евроамбасадорот Самуел Жбогар, при што му се заблагодари за неговиот ангажман и посветеност...

Заев: Им благодарам на Германија и Франција што ги препознаа подвизите...

Им благодарам на нашите пријатели од Германија и Франција што ги препознаваат и посочуваат подвизите кои ги презедовме како врвен придонес кон балканската и...

Бејли се заблагодари за гостопримството, пристигнува новата амбасадорка Кејт Бирнс

Американскиот амбасадор Џес Бејли кој си заминува од земјава, на својот Твитер налог се заблагодари пишувајќи: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и...

Семејство Шумахер: Можете да бидете сигурни дека Михаел е во најдобрите...

Семејството на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, објави порака по повод неговиот 50-ти роденден.Најблиските на германски возач кој е роден на 3...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот