Tag: Блада

Драги Рашковски поднесе оставка

Поранешниот Генерален секретар на Владата, а од неодамна Секретар за мониторинг и поддршка на институциите при реализација на програмата на Владата, Драги Рашковски, утринава...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот