Tag: блатер

Падна едно од обвиненијата против Блатер

– Швајцарското обвинителство ќе отфрли едно од обвиненијата за корупција против поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер, пренесува францускиот весник „Ле Монд“. Според весникот,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот