Tag: Блејзерси

Мемфис во трилер натпревар го сруши Сан Антонио

Кошаркарите на Мемфис го искористија домашниот терен и го совладаа Сан Антонио со 110:108 во продолжението на четвртиот натпревар од првиот круг на НБА...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот