Tag: Блејк

Стигнува нова „Династија“

Една од најгледаните сапуници во осумдесетите години, која девет сезони ги држеше гледачите ширум светот залепени за малите екрани, од 1981 до 1989, со...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот