Tag: близначки

Денот кога светот застана – 19 години од уривањето на кулите...

– На денешен ден во 2001 година членови на Ал Каеда киднапираа четири американски авиони и извршија истовремен напад врз неколку цели во САД.Два...

САД одбележуваат 16 години од нападите на 11 септември

Америка денеска одбележува 16 години од стравичните координирани терористички напади, кои на 11 септември 2001 година го шокираа целиот свет.Во нападите загинаа вкупно 2.998...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот