Tag: блокиран скајп

Обединетите Арапски Емирапи го блокираа пристапот до Скајп

Обединетите Арапски Емирати (ОАР) го забранија Скајп, соопшти компанијата, која е во сопственост на „Мајкрософт“.„Нашата веб-страница и услуги се блокирани од интернет-провајдерите во Обединетите...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот