Tag: бобан николов

Николов: Се надевам дека добрата игра сега ќе ја крунисаме со...

Македонскиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов посакува победа над Лихтенштајн за подигнување на самодовербата пред мечот со Германија во квалификациите за Светското првенство 2023.Ни треба...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот