Tag: Богдановиќ

Богдановиќ: Одлуката за суспензија на земјиштето спроти ГТЦ може да предизвика...

Во одговор на новинарско прашање околу одлуката за суспендирање на приватно земјиште за ДУП-овите кај паркингот спроти Градскиот трговски центар, градоначалникот на Општина Центар...

Богдановиќ потпиша за Милвоки

Досегашниот кошаркар на Сакраменто кингс, Богдан Богдановиќ, кариерата ќе ја продолжи во Милвоки, објави на Твитер НБА-инсајдерот Адријан Војнаровски.Атланта, Феникс и Мајами исто така...

Кафе барот „Интермецо“ ја отстранил пломбата и продолжил со работа, Богдановиќ...

Кафе барот „Интермецо“ вчера продолжил да работи, иако имаше 30-дневна забрана за работа. Ова го откри градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ на својот...

Богдановиќ нема да бара оштета, а брачниот пар Ременски се чувствуваат...

Актуелниот градоначалник на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска во сведочењето за предметот за прислушкувањето „Таргет-Тврдина“, рече дека од 2009 до 2013 година работел во...

Лекција на Богдановиќ против Италија и 3 од 3 на Србија

Богдан Богдановиќ постигна 31 поен, а Србија ја освои третата последователна победа по 92:77 над Италија на Светското првенство во кошарка, завршувајќи на првото...

Адеми–Богдановиќ: Културната соработка е содржајна, има потенцијал да се продлабочи

Министрите за култура на СевернаМакедонија и Црна Гора, Асаф Адеми и Александар Богдановиќ, денеска во Скопје потпишаа нова Програма за соработка во културата за...

Богдановиќ: Апелирам до родителите да ја намалиме опасноста од понатамошно проширување...

Министерството за здравство во текот на вчерашниот ден прогласи епидемија од морбили (мали сипаници) на целото подрачје на град Скопје, со што од денеска,...

Богдановиќ и официјално стана НБА играч

Српскиот кошаркарски репрезентативец Богдан Богдановиќ и официјално е нов играч на Сакраменто, откако денеска потпиша договор до „кралевите“.„Официјално ’крал’. Не можам да го дочекам...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот