Tag: Богомила

Зголемен водостојот на Охридското Езеро

За еден сантиметар е зголемен водостојот на Охридското Езеро, а нивоата на останатите две природни езера во земјава се исти како вчера, покажуваат резултатите...

ЦУК: Пожарите во кризните региони во Македонија се локализирани

Пожарите во кризниот и другите региони во Македонија се локализирани и под контрола, информираат од Центарот за управување со кризи на РМ во извештајот...

Гори кај Богомила, Македонски брод и на Бистра

Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека има активни пожари во општините Чашка, Македонски Брод и Маврово Ростуше.За справување со огнот ангажирани се два...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот