Tag: Бодрум

Дванаесет мигранти се удавија во близина на Бодрум

„Најмалку 12 мигранти се удавиле вчера кога чамецот, со кој сакале да стигнат до Грција, потонал кај брегот на Турција.Спасени се 31 мигрант, соопшти...

Потона брод со мигранти во близина на Бодрум

Девет лица се водат како исчезнати откако брод со мигранти потона во Егејско Море во близина на Бодрум, западна Турција.Турската крајбрежна стража соопшти дека...

Пукотници во Бодрум, убиена позната пејачка

Хаџер Тулу, турска пејачка, убиена е вчеравечер во ноќен клуб во популарното туристичко летувалиште во Турција, Бодрум, откако четворица мажи стрелале од автомобил паркиран...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот