Tag: боево

Тактичка вежба со боево и артилериско боево гаѓање на „Криволак“

Тактичка вежба со боево гаѓање и артилериско боево гаѓање со минофрлачи 120мм се одржи денеска на „Криволак“ во рамки на теренската вежба „Одлучен удар“,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот