Tag: Боил Банов

Алаѓозовски се сретна со бугарскиот министер за култура

Во рамки на дводневната посета на Република Бугарија на делегацијата на Владата на Република Македонија, предводена од премиерот Зоран Заев на 20 и 21...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот