Tag: боинг 737 урнат

Боинг 737 се урна во јужна Кина

Авион Боинг 737 со повеќе од 130 патници се урна во јужна Кина.Според досегашните информации, авионот на летот МУ735 на Кина Истерн ерлајнс летал...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот