Tag: боис трајковски

ВМРО-ДПМНЕ ја претстави „Новата ера“

ВМРО-ДПМНЕ ја претстави програмата за претстојните локални избори, под слоганот „Нова ера“, на конвенцијата на партијата која се одржа вечерва во спортскиот центар „Борис...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот