Tag: боишта

Уапсен руски бизнисмен кој ја финансирал Исламска држава

Судот во Москва го уапски Шамил Нурмагомедов, шеф на продажба во една компанија во регионот на руската престолнина, поради сомнение дека ја финансирал Исламска...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот