Tag: бокс

Димовски: Боксот го враќаме на победнички патеки, горди сме на успехот...

Боксерската федерација на Македонија го награди Ардијан Аземи со 120.000 денари повод успехот на Европското првенство во Будва, парична награда е доделена и на...

Регионалната боксерска лига го оживува боксот

Регионална боксерска лига е тема за која многу се разговараше во изминативе години. Но, досега не се превзеде ништо конкретно.Неодамна, на состанокот на...

Сретен Мирковиќ засекогаш го напушти рингот

Боксерската легенда на некогашна Југославија, Сретен Мирковиќ, почина денес во Општата болница во Пожаревац, на педесет и осумгодишна возраст, после долга и тешка болест....

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот