Tag: Болоња

Јувентус 14 пат триумфираше во Купот на Италија

Фудбалерите не Јувентус го освоија Купот на Италија откако во финалето ја совладаа екипата на Аталанта со 2:1.Головите за „Старата дама“ ги постигнаа шведскиот...

Италија во нов бран на епидемија, Болоња и Модена се во...

– Во Италија за еден ден се регистрирани 347 смртни случаи од Ковид-19, и речиси 21.000 новозаразени, а процентот на заразени во однос на...

Еуфорија во Болоња: Михајловиќ ќе го донесе Ибрахимовиќ

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ лично го повикал шведскиот фудбалер и голем пријател Златан Ибрахимовиќ да му се придружи во италијанскиот клуб, пренесуваат локалните...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот