Tag: Бол стрит

Порасна цената на нафтата, пораснаа индексите на Вол стрит

Вредноста на акциите на Вол стрит вчера порасна приближувајќи ги главните индекси до рекордните нивоа, затоа што енергетските компании добиле поттик од растот на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот