Tag: Бонер

Бонер во Охрид, веќе го одработи и првиот тренинг

Американката со македонски пасош, Девана Бонер и се приклучи на македонската женска кошаркарска репрезентација која се наоѓа на подготовки во Охрид.Бонер со едeн ден...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот