Tag: борачи

Штипскиот градоначалник на средба со борачите од клубот „Олимпија“

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, денеска ги прими борачите на Клубот „Олимпија“ кои изминатиот период постигнаа значајни успеси на два меѓународни турнири во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот