Tag: борба против корупција

Муслиу: Владеењето на правото да почне со борбата против корупцијата, против...

Владеењето на правото треба да почне со борбата против корупцијата, против организираниот криминал и против неказнивоста, истакна извршен директор на Асоцијацијата за демократски иницијативи...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот