Tag: борби

Украина ја презеде контролата над Харков

„Украинските сили ја вратија контролата врз клучниот град Харков“, изјави регионалниот гувернер Олег Синегубов, кој утринава извести дека Русите влегле во градот.„Контролата над Харков...

САД бараат итен прекин на борбите во Либија

САД повикаа на итен прекин на борбите во Либија, во време кога силите на милитантната група Либиска национална армија (ЛНА) на генералот Калифа Хафтар...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот