Tag: Борис Бекер

Бекер е новиот тренер на Федерер!?

Кога Иван Љубичиќ се приклучи на стручниот штаб на Федерер, една од причините беше таа што Хрватот одлично го познава Ѓоковиќ.Швајцарските медиуми пишуваат...

Поранешен тренер на Мареј го менува Бекер?

Борис Бекер брзо најде нова работа, коментатор на Евроиспорт, а според пишувањето на романските и италијанските медиуми ниту Новак Ѓоковиќ долго не чекаше.Според нивните...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот