Tag: Борис Трајковски

Премиерот Зоран Заев се ревакцинираше на вакциналниот пункт во спортската сала...

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими втората доза на вакцината „Синофарм“ на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“, согласно националниот план за имунизација...

Продолжува масовната имунизација против Ковид-19, на првиот ден вакцинирани околу 3000...

Во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ и денеска продолжува масовната имунизација на населението против Ковид-19, што стартуваше вчера за кога беа закажани 3000 термини. Имунизацијата...

Во салата „Борис Трајковски“ дневно ќе се вакцинираат околу пет илјади...

Се финализираат подготовките на салата „Борис Трајковски“ во Скопје, каде ќе се врши масовна вакцинација.Подготвени се вкупно 48 позиции за истовремено вакцинирање и капацитет...

На иницијатива на Пендаровски се воведуваат две нови одликувања именувани по...

По повод одбележувањето на 17- годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски во Ротимље, во близина на Мостар, Босна и Херцеговина, претседателот Стево Пендаровски...

Седумнаесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски и членовите на...

– Со положување цвеќе на гробот и наспомен-обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски денеска ќе биде одбележана 17-годишнината од неговата смрт во...

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во сообраќајката на...

Дваесет и едногодишно момче и 48-годишен маж загинаа во тешката сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје.Несреќата, како што...

Одбележани 15 години од смртта на Борис Трајковски кај Мостар

Делегација на Владата на Република Северна Македонија, составена од заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев,...

Иванов: Малкумина ги разбираа вредностите и принципите на Трајковски

„Борис Трајковски се појави во време кога веќе се сметаше дека не е важно дали некој политички лидер е морален или не, се додека...

Трајановски:Трајановски вети нова улица за намалување на сообраќајниот метеж

Подобрувањето на сообраќајната инфраструктура и поврзаноста на населените места, се меѓу приоритетите за развој на Скопје, истакнаа денеска на прес-конференција кандидатот за градоначалник на...

Струмица ја одбележа 61-та годишнина од раѓањето на Борис Трајковски

Струмица ја одбележа 61-та годишнина од раѓањето на трагично загинатиот претседател на Република Македонија, Борис Трајковски. Пред споменикот „Македонија“ подигнат во негова чест, збор...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот