Tag: борис трјаковски

Масовната имунизација во СЦ „Борис Трајковски“ се одвива во најдобар ред

Во Спортскиот центар „Борис Трајовски“ денеска започна масовната имунизација на населението за Ковид-19. За денешиот ден се закажани 3000 термини за вакциниција , а...

Пожар во депонијата кај „Борис Трајковски“, на терен девет пожарникари со...

Гори депонијата во близина на салата „Борис Трајковски“ во општина Карпош. На терен се испратени екипи од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, но...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот