Tag: Борис Џонскон

Џонсон со уцени се спасува од смена!?

Висок конзервативен пратеник ја обвини британската влада за заплашување и обид за „уцена“ на пратениците кои сакаат да го соборат премиерот Борис Џонсон.Откако...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот