Tag: боров дол

Штипскиот градоначалник во посета на рудникот „Боров Дол“

„Градоначалникот на Општина Штип, Сашко Николов денеска оставри средба со директорот, Павло Кривинскиј и раководството на рудникот “Боров Дол“.Во соопштението од Општина Штип се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот