Tag: „Боро Менков“

Во кумановската касарна „Боро Менков“ одбележан 18-ти Август – Денот на...

Во кумановската касарна „Боро Менков“, денеска со воена свеченост на припадниците на единиците од гарнизон Куманово беше одбележан 18-ти Август – Денот на армијата.На...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот