Tag: борсов

Бугарските социјалисти бараат оставка од Борисов

Пратениците на парламентарната група на Бугарската социјалистичка партија (БСП) до парламентот доставија барање за гласање недоверба на кабинетот на премиерот Бојко Борисов, јави БГНЕС.Ова...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот