Tag: борј

Филипче: Бројот на новодијагностицирани се намалува, мал број ученици се заболени

Овие трендови на намалување на бројките продолжуваат и на вкупниот број на новодијагностицирани. Вчера нивниот број изнесуваше околу 490, значи под 500 и се...

ФАО: Бројот на гладни во Африка би можел петкратно да се...

Бројот на гладни во Западна Африка би можел петкратно да се зголеми ако глобалната епидемиолошка состојба продолжи да се влошува, соопшти Канцеларијата на Организацијата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот