Tag: Бостон

САД: Управата на болница во Бостон отпушти речиси 200 невакцинирани работници

Речиси 200 вработени во болница во американската сојузна држава Масачусетс се отпуштени поради тоа што во одредениот рок не се вакцинирале против коронавирусот, јави агенцијата Анадолија.Станува збор за...

Уапсени американски „востаници“ (ВИДЕО)

Единаесет тешко вооружени, самонаречени востаници, уапсени се вчера во близина на Бостон, кога заради контрола ги запреле припадници на полицијата на Масачусетс. Двајца мажи приведени...

Формирани двојките за плејоф и плејин во НБА-лигата

Регуларниот дел од сезоната во НБА-лигата заврши и познати се двојките за плејоф и плејин турнирот.Најпрво ќе се играат мечевите од плејин од утре...

Ембид настапувал против Бостон со повреда на глуждот

Тренерот на Филаделфија, Брет Браун изјави дека центарот Џоел Ембид има повреда на скочниот зглоб и така ја играл серијата со Бостон во 1....

Бостон ја забележа деветта последователна победа

Кошаркарите на Бостон селтикс го победија Вашингтон визардс со 140:133 за деветти триумф во низа.Најефикасен играч на средбата беше Бредли Бејл со 44 поени,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот